rzad a samorzad

Kampania wyborcza do samorządów w 2018 r. w toku. Kandydaci do samorządów rywalizując ze sobą toczą głownie spory personalne, rzadziej programowe. W swoim zacietrzewieniu politycy zapominają, że frekwencja w Polsce już od wielu wyborów jest rzędu 50%, a więc o kilkanaście procent niższa niż w pozostałych krajach tzw. postsocjalistycznych.

 konstytucja

Konstytucja państwa powinna spełniać postulat pełnej niepodległości zewnętrznej i wewnętrznej narodu. Naród ma prawo do posiadania własnego państwa i rządzenia się w nim wedle własnej woli z pominięciem prób zewnętrznych ingerencji. Czy rzeczywiście biorąc pod uwagę uczestnictwo Polski w Unii Europejskiej naród polski jest suwerenem we własnym kraju?

Tags:

 Dzisiejsza publicystyka polityczna sprowadza się głównie do propagandy i agitacji. Przy tym dominuje w niej nurt satyryczny. Autorzy prześcigają się w sarkastycznych kpinach z przeciwników politycznych. Smagają bezlitośnie swoich adwersarzy biczem szyderstwa. Wyśmiewają się z nich zgryźliwie i natrząsają niemiłosiernie...

Tags:

Tak to już jest w demokracji, że prawie zawsze jesteśmy przed takimi czy innymi wyborami albo już po wyborach. A w trakcie samych wyborów nie wszyscy uprawnieni do głosowania biorą w nich udział. Obywatele powstrzymują się od aktu wyborczego z bardzo różnych przyczyn.

Tags:
  • +228 872 4444
  • kontakt@narodowarumia.pl
    Joomla Extensions
    Don't have an account yet? Register Now!

    Sign in to your account