Już 3 marca ulicami miasta przejdzie III Rumski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym roku zmieniono miejsce rozpoczęcia i trasę przemarszu. Po Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Jana z Kęt (Rumia Janowo) zgromadzeni przejdą ul. Chylońską, ul. Pomorską, ul. Gdańską, ul. Filtrową. Na zakończenie Marszu zagra zespół Forteca (rock patriotyczno-historyczny). Ten ciekawie zapowiadający się koncert poprzedzony zostanie występami artystycznymi rumskiej młodzieży szkolnej.

Podczas całej artystycznej części Obchodów przewidziano dla uczestników ciepły poczęstunek. Uczestnikom tego wyjątkowego Marszu będą rozdawane również liczne pamiątki.

Miejsce koncertu zależy od pogody. Będzie to scena w Parku Żelewskiego (ul. Filtrowa), lub sala w Domu Kultury Janowo. Ostateczna decyzja zostanie podjęta niedługo przed Marszem.

Program:

15:00 - Msza Święta (Kościół pw. Św. Jana z Kęt)

16:00 - Przemarsz ulicami miasta

17:00 - Koncert zespołu Forteca (rock patriotyczno-historyczny); ciepły poczęstunek.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Narodowa Rumia, Młodzież Wszechpolska, Sztafeta Pokoleń Rumia, Fanatycy Orkana, Fundacja Słowo.

Inicjatywie, jak co roku, udzielił patronatu honorowego Poseł na Sejm RP Jan Klawiter.

Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/389153028176394/

Wygląda na to, że burmistrz wraz z radnymi utożsamia się poglądami tej partii, lub jest to jemu i pozostałym radnym opłacalne finansowo. W obu przypadkach fałsz i obłuda bijąca od burmistrza i rumskich radnych PO nie pozwala mi patrzeć na nich przychylnym okiem, ani co ważniejsze, odzyskać utraconego już zaufania.

Wyklęci przelewali własną krew, byli katowani, siedzieli w więzieniach za wolną Polskę. Bardzo smuci fakt, iż zaproszony przez p. Tadeusza Barszczewskiego na to wydarzenie burmistrz Michał Pasieczny, odrzekł, że nie mam czasu. Jak widać priorytety są różne.

  • +228 872 4444
  • kontakt@narodowarumia.pl
    Joomla Extensions
    Don't have an account yet? Register Now!

    Sign in to your account